Azt hiszem, nem lehet vitatni a tényt, hogy az olvasás egy nagyon jó elfoglaltság. Az olvasás hasznos lehet a szociális kapcsolatok megerősítésében, hiszen beiratkozhatunk könyvklubba, vagy beszélgethetünk másokkal az adott könyvről. Azonban az olvasásnak stresszcsökkentő szerepe is van, illetve a pozitív gondolkodást is ösztönzi. Nem beszélve arról, hogy a rendszeres olvasás szerepet játszik az Alzheimer-kór megelőzésében.
Az olvasás folyamatosan edzésben tartja az agyat. Az olvasás nemcsak a koncentrációs képességet segíti, hanem a gondolkodást is fejleszti.
A rendszeres olvasás fiatalon tartja az agyat. Kutatások igazolják, hogy azoknál a személyeknél, akik rendszeresen olvasnak, 32%-kal lesz alacsonyabb a kognitív hanyatlás szintje a nem vagy csak keveset olvasóknál. Azok a személyek, akik a szabadidejüket olvasással töltik, sokkal kisebb eséllyel válnak demenssé és kevesebb lesz az esélye az Alzheimer-kór kialakulásának. Ez azokra az emberekre is érvényes, akik sokat sakkoznak vagy keresztrejtvényfejtéssel töltik az idejüket.
Egy kutatásba embereket vontak be, akiket 2 csoportra osztottak. A csoport egyes tagjainak olvasniuk kellett, míg a másik csoport tagjai csak videójátékokkal játszottak. Az bizonyosodott be, hogy a stressz-szint mintegy 67 százalékkal csökkent azon személyek esetében, akik olvastak, míg a videójátékot játszóknál még fokozódott is a stressz szintje.
Ha valaki jobban szeretne kommunikálni, akkor nem kell mást tennie, mint rendszeresen olvasni. A rendszeres olvasás ugyanis elősegíti a szókincs bővülését, ami a verbális kommunikációt is jelentősen megkönnyíti.
Azok, akik sokat olvasnak, jóval empatikusabbak, mint az olvasást hanyagoló társaik. A könyvekben ugyanis olyan karakterek kelnek életre, akik valamilyen érzést keltenek bennünk. Pontosabban, akik olvasnak, szeretnek kiválasztani egy karaktert, akinek a helyzetébe képzelik magukat, vele együtt is éreznek és szurkolnak is neki, hogy a történet végére az adott szereplő boldog legyen.
Egy-egy jó könyv elolvasása azt is elősegíti, hogy jobb színben lássuk a világot, és pozitívan gondolkodjunk. A könyvek tehát jó hatással vannak ránk. A pozitív gondolkodás és életszemlélet pedig a mentális egészségünket segíti elő.
Leave a Reply