Olyan jó érzés úgy hazamenni a munkahelyünkről, hogy otthon rend és tisztaság fogad. Az otthonunknak a béke szigetének kell lennie, egy olyan helynek, amely pozitívan hat a testi egészségünkre, emellett pedig a lelki, a szellemi és a mentális egészségünket is biztosítja. Sokan nem is gondolnák, hogy az otthoni rendetlenség, káosz és a tisztaság hiánya mennyi betegség forrása és okozója lehet. Az otthonunk leginkább a lélek egészségét tudja biztosítani, hiszen mindenki jobban érzi magát egy rendezett lakásban. Ilyenkor jobban esik a kanapén megpihenni, és még a közérzetünkre is pozitívan hat, ha körülnézve egy tiszta és barátságos otthont látunk, nem pedig egy káoszt, amely a bennünk lévő rendet is összekuszálja. Most lássuk, hogy milyen dolgoktól is érezhetjük jobban magunkat!
A rendetlenség és a betegségek
A kutatások sok mindenre kiterjednek, többek közt azt is igazolják, hogy a lakásunkban kialakult rendetlenség számos betegség kialakulásához vezethet. Amennyiben rendetlenség van az otthonunkban, úgy a szervezetünkben megemelkedhet a kortizolszint. Ez főleg a nőkre jellemző, ők azok, akik kevésbé tolerálják nemcsak az életükben, hanem a lakásukban kialakult összevisszaságot. A stresszhormon szintjének megemelkedése pedig először gyulladást, majd krónikus gyulladást, végül krónikus betegségeket okozhat.
A rendetlenség, az energia és a lelki betegségek
Amennyiben állandóan rendetlenség van egy lakásban és azt csak azt ritkán takarítják, úgy ez csökkentheti a lakásban az energiaáramlását, ami pedig a lelki egészségre jelenthet fokozott veszélyt. Egy lakásban sok fölösleges holmi és tárgy lehet, amely szintén megakadályozhatja, hogy az energia szabadon áramoljon, így pedig jobb hangulatba kerüljünk.
A természetes fény hiánya és a levegőtlenség
Sok lakásban állandóan sötét van, pedig minden lakástulajdonosnak a hasznára válna, ha sok természetes fény áramolna be a lakásba, hiszen a napfény fény pozitívan hat a hangulatunkra és a segítségével elkerülhetjük az olyan lelki betegségeket, mint szorongás vagy depresszió.
A szellőztetés is nagyon fontos, hiszen az elhasználódott levegő nem segíti elő, hogy friss oxigén kerüljön a szervezetünkbe, amely nemcsak a légzésünkre, hanem az agyi képességeinkre is negatív hatást gyakorol. A levegő tisztítását az úgynevezett légtisztító szobanövények is elősegítik. Ilyen légtisztító szobanövény például a vitorlavirág.
2020-07-22 at 19:31
Nagyon kedvelem az írásokat.